Ron Pol: Prioriteti američkog Kongresa su autoritarnost i rat

Ukupna potrošnja SAD za ukrajinsku vojsku premašuje 100 milijardi dolara, što je otprilike za 50 odsto više od celokupnog vojnog budžeta Rusije, kaže ovaj američki političar, pri čemu sukob u Ukrajini ne utiče na bezbednost SAD i do njega ne bi došlo da nije bilo prethodnog mešanja Amerikanaca

Američki Kongres usvojio je novi "omnibus zakon" od 4.000 stranica, piše Ron Pol, težak 1.700 milijardi dolara, koji predviđa izdvajanje od 858 milijardi dolara budžetskih sredstava za ratovanje i 772,5 milijardi dolara na socijalnu pomoć.

Kako upozorava ovaj bivši kongresmen i predsednički kandidat, samo su malobrojni predstavnici i senatori, ako ih uopšte ima, pročitali Zakon o izdvajanjima za fiskalnu 2022. pre nego što su za njega glasali. Za zakon su glasali većinom republikanci, ali niko ne bi trebalo da misli da se demokrate protive ovoj politici.

"Pod predsednikom Bajdenom i Kongresom koji su kontrolisale demokrate tokom poslednje dve godine potrošnja za `odbranu` porasla je za 4,3 odsto". Isto tako, svaki republikanski predsednik tokom poslednjih godina, uključujući i dvojicu koji su imali kontrolu nad Kongresom u delu svog mandata, podržavao je ogromna povećanja potrošnje za državu blagostanja. "Većina demokrata se samo pretvara da se suprotstavlja ratu, a većina republikanaca se pretvara da se protivi državi blagostanja kako bi umirili baze svojih partija", navodi Ron Pol.

FBI krši ustavna prava Amerikanaca 

Ovaj zakon dodeljuje Ukrajini 44,5 milijardi dolara. Time ukupna potrošnja SAD za ukrajinsku vojsku premašuje 100 milijardi dolara, što je otprilike za 50 odsto više od celokupnog vojnog budžeta Rusije. Ovaj novac, primećuje Ron Pol, troši se na sukob koji ne utiče na bezbednost SAD, ali do kojeg ne bi nikad došlo da nije bilo prethodnog mešanja Amerikanaca.

Zakon obezbeđuje i 11,3 milijarde dolara za Federalni istražni biro (FBI), što je povećanje od 569,6 miliona dolara. Prema rukovodstvu Demokratske stranke, ova odluka o povećanju finansiranja donesena je kako bi FBI "mogao efikasnije da se bori protiv ekstremističkog nasilja i domaćih terorista."

Javnost je nedavno saznala šta FBI smatra pod "borbom protiv ekstremizma", kada su objavljeni mejlovi između zvaničnika "Tvitera" i FBI. Oni pokazuju da je Biro radio sa "Tviterom", kao i sa drugim kompanijama koje kontrolišu društvene mreže, na suzbijanju širenja "određenih priča" kao što je ona o laptopu Hantera Bajdena, ili na suzbijanju skepticizma u pogledu nošenja maski i vakcinacije. FBI je čak koristio sredstva poreskih obveznika da nadoknadi "Tviteru" troškove sprovođenja ovih mera. Ukoliko vladini zvaničnici rade sa privatnim kompanijama da ućutkaju američke građane, to je očigledno kršenje Prvog amandmana.

Ovo nije prvi put da FBI krši ustavna prava američkih građana. U stvari, od svog osnivanja, FBI je ciljao političke lidere, poput Martina Lutera Kinga, čiji program je korumpirano rukovodstvo Biroa smatralo "ekstremnim" ili "opasnim".

Savezna vlada nema ustavnu nadležnost nad krivičnim zakonom, osim u slučajevima piraterije, falsifikovanja i izdaje. Oni kojima je stalo do građanskih sloboda trebalo bi da se udruže kako bi obustavili ovakvo finansiranje FBI.

Sveobuhvatni Zakon o izdvajanjima za fiskalnu 2022. proširuje ovlašćenja vlade, smanjuje slobode američkih građana i povećava državni dug, što samo pogoršava inflaciju.

Naše političke elite daju prioritet militarizmu u inostranstvu i autoritarizmu kod kuće, smatra Ron Pol, umesto da rešavaju stvarne probleme sa kojima se suočava američki narod, poput destruktivne monetarne politike FED-a.