Niger se zvanično povlači iz Međunarodnog krivičnog suda (MKS) nakon što je optužio tribunal za "selektivnu pravdu", čime je postao treća zemlja koja se distancirala od suda, nakon Filipina i Burundija.
Zemlja je predala pismo UN ranije ove sedmice i tako započela proces povlačenja iz Rimskog statuta, osnivačkog ugovora suda.
"Iako je tribunal izazvao velike nade među ljudima koji cene mir i pravdu, bio je predmet zlostavljanja i eksploatacije", saopštile su vlasti Nigera.
Mali i Burkina Faso su takođe izrazili nameru da napuste MKS. Izlazak Nigera zvanično će stupiti na snagu 12 meseci nakon obaveštenja poslatog UN.