Francuske zdravstvene vlasti potvrdile su prvi slučaj ebole u zemlji od početka aktuelne epidemije, kod lekara koji se vratio sa humanitarne misije u Demokratskoj Republici Kongo.
Francusko Ministarstvo zdravlja saopštilo je da je pacijent smešten u specijalizovanu ustanovu i da je stavljen u izolaciju, a nadležne službe su pokrenule identifikaciju i praćenje osoba koje su bile u kontaktu sa njim, preneo je "Figaro".
Vlasti su navele da je rizik za opštu populaciju u Francuskoj i Evropi nizak.
Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije (SZO), aktuelna epidemija ebole u Demokratskoj Republici Kongo zarazila je više od 1.000 ljudi, dok je 267 osoba preminulo.
SZO je saopštila da je broj potvrđenih slučajeva u prvom mesecu epidemije najveći zabeležen u dosadašnjim izbijanjima bolesti.
Okruženje francuskog premijera saopštilo je da vlada "veoma pažljivo" prati razvoj situacije.