Izrael više ne može da se nađe na vodećim kineskim onlajn digitalnim mapama na platformama, uključujući Bajdu i Alibabu, objavio je u "Volstrit džornal", pozivajući se na iskustva korisnika.
Bajduove karte na kineskom jeziku i dalje pokazuju granice i Izraela i palestinskih teritorija, kao i ključne gradove u regionu. Međutim, oni više ne identifikuju Izrael po imenu. Alibabin Amap takođe više ne prikazuje ime Izraela, iako je platforma poznata po obraćanju pažnje na detalje.
Kineski internet je u poslednjih mesec dana bio prepun antisemitskih komentara, što bi mogao da bude razlog uklanjanja imena Izraela sa mapa. Izraelska ambasada u Kini je nedavno bila primorana da zatvori odeljak za komentare na svom zvaničnom nalogu na platformi Veibo, nakon niza verbalnih napada korisnika.
Kineska vlada nije stala na stranu u bliskoistočnom sukobu, već je pozvala zaraćene strane da prekinu neprijateljstva i osudila je napade na civile. Međutim, Peking ima dugu istoriju pružanja podrške Palestini. Kina je priznala Palestinsku oslobodilačku organizaciju 1964. i suverenitet Palestine 1988. godine, a kasnije je uspostavila pune diplomatske odnose sa Palestinskim vlastima 1989. godine.