Svet

Barsa strepela i protiv "fenjeraša", neočekivani heroj Roberto vukao do pobede

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Almerije sa 3:2 u meču 18. kola La Lige
Barsa strepela i protiv "fenjeraša", neočekivani heroj Roberto vukao do pobedeGetty © Alex Caparros

Nije mogla Barselona bez drame ni protiv poslednjeplasirane ekipe u domaćem prvenstvu.

Iako Almerija važi za daleko najlošiji tim u La Ligi, pošto ni nakon 18 utakmica ne zna za pobedu i poseduje najlošiju odbranu u ligi, malo je nedostajalo da sa bodom napusti Kataloniju.

Uprkos tome što je Barsa raspoloženo otvorila meč, stvarala veliki broj šansi i što je delovalo da će doći do laganog trijumfa, to nije bio slučaj.

Do prvog gola na stadionu "Monžuik", čekalo se do 33. minuta.

Arauhov udarac glavom nakon kornera, odbranio je golman gostiju, ali je odbio loptu samo do Rafinje, koji ju je zakucao u mrežu.

Prvi šok na meču, Barsa je doživela u 41. minutu, kada su gosti izjednačili.

Leo Baptistao je nadmudrio ofsajd zamku i pobegao odbrani, da bi potom rutinski savladao golmana Penju.

Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom.

Barsa je nastavljala da stvara, ali i maši izgledne prilike.

Prosto je neverovatno šta sve u gol nisu pretvorili Ćavijevi momci, pošto redom šanse nisu koristili Levandovski, Feran, Feliks, Fermin...

I pored svih skupocenih pojačanja u napadu, heroj Barselone u pobedi nad poslednjeplasiranom Almerijom bio je niko drugi do Serđi Roberto.

Iskusni vezista je u 60. minutu glavom doneo domaćinu novo vođstvo.

Ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu, pošto su štoper Arauho i golman Penja, loše reagovali nakon prekida u 71. minutu, što je Gonzales iskoristio za izjednačenje.

Igrao se 83. minut, kada je Roberto ponovo pobegao odbrani rivala, iskoristio dobar pas Levandovskog i novim golom, postavio konačnih 3:2.

Malo je nedostajalo da u nadoknadi, kapiten Barselone dođe i do "het-trika", ali je prečka bila saveznik Almerije.

Nakon 18 odigranih mečeva, "Blaugrana" ima 38 bodova, četiri manje od drugoplasiranog Reala, a šest manje od lidera Đirone, koji imaju i meč manje.

Almerija je ostala na pet bodova i poslednjem mestu na tabeli, sa devet bodova zaostatka za Kadizom, koji je van zone ispadanja.