Jedna od najlošijih partija srpske reprezentacije u istoriji velikih takmičenja
Katastrofa vaterpolista protiv Australije – "delfini" potopljeni, postigli samo tri gola© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolisti Srbije doživeli su pravu katastrofu u utakmici drugog kola olimpijskog turnira protiv selekcije Australije.

"Delfini" su odigrali verovatno najlošiju utakmicu u istoriji srpskog reprezentativnog vaterpola i poraženi su rezultatom 8:3.

Rezultat na kraju i nije toliko ubedljiv koliko su igrači Uroša Stevanovića delovali u bazenu.

Srbija je posle prve četvrtine bila u minimalnom zaostatku (1:0), ali je onda usledio potpuni potop u drugoj. Gotovo čitavo poluvreme naši igrači nisu mogli da pogode mrežu rivala.

Promašili su prvih devet šuteva i tek su do počasnog gola kada su Australijanci postigli čak šest.

Na kraju trećeg perioda na semaforu je bilo frapantnih 7:1 za "kengure".

Tek su u poslednjih osam minuta reprezentativci Srbije postigli dva pogotka i izbegli potpunu sramotu.

Jedini strelci za "delfine" bili su Dušan Mandić koji je pogodio dva puta, odnosno Nikola Dedović.

Na drugoj strani, istakao se Luk Pavilard sa četiri gola, dok je dva dodao Metju Birns. Istakao se i golman Nik Porter sa čak devet odbrana.

Srbija sada posle dva kola ima polovičan učinak i zauzima četvrtu poziciju na tabeli grupe B, iza Španije, Australije i Mađarske.

Naše momke u sledećem kolu očekuje još teži izazov, a to je duel sa evropskim šampionima Špancima, u četvrtak od 12.05.