Još jedno zlato za Srbiju – "delfini" treći put uzastopno olimpijski šampioni

Vaterpolisti Srbije treći put uzastopno osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama, pošto su u finalu u Parizu savladali Hrvatsku 13:11

Možda neki nisu verovali, možda "delfini" nisu igrali kao šampioni u prvom delu turnira u Parizu, ali su još jednom pokazali da ih niko nikada ne treba otpisati.

Pobedom nad Hrvatskom u finalu 13:11, vaterpolisti Srbije osvojili su treće uzastopno zlatno olimpijsko zlato.

"Delfini" su protiv svetskih šampiona Hrvata dominirali od početka do kraja meča - već u prvoj deonici stekli tri gola zalihe, koju su sačuvali do kraja.

Odlično su funkcionisale sve linije srpskog tima - od golmana Radoslava Filipovića, preko neprelaznih bekova Jakšića, Ranđelovića i Rašovića, do centara Vica i Dedovića za koje hrvatska odbrana nije imala rešenje.

"Delfini" su bili maksimalno koncentrisani, "odsekli" hrvatske udarne snage, a u napadu odigrali strpljivo i maštovito.

Selektor Uroš Stevanović, treći u istoriji srpskog vaterpola, osvojio je zlatnu olimpijsku medalju i pokazao da je Srbija zaista zemlja vaterpola.

Vaterpolisti su doneli petu medalju Srbiji, a treću zlatnu na Igrama u Parizu.

Bronzu na Igrama osvojili su Amerikanci, koji su posle boljeg izvođenja peteraca savladali Mađarsku 11:8.

• 11. avg 2024 • 15:06

15:06

Treće uzastopno zlato za Srbiju!

Kraj meča, Srbija je savladala Hrvatsku sa 13:11 i treći put uzastopno osvojila zlato na Olimpijskim igrama.

• 15:06

13:11 - Gol za Burića

Burić postiže gol na 10 sekundi do kraja, ali to više nije važno...

• 15:05

13:10 - Ćuk overava zlatoooo!

Miloš Ćuk postiže gol koji znači i kraj!

• 15:03

12:10 - Harkov smanjuje rezultat

Postižu Hrvati gol sa igračem više, smanjuju na dva gola minusa, ali ušli smo u poslednji minut meča.

• 14:59

12:9 - Dedoviiiiiić!

Vraća Nikola Dedović tri gola prednosti Srbiji!

Nešto više od tri minuta do kraja...

• 14:53

11:9 - Vrlić precizan sa igračem više

Josip Vrlić postiže gol sa igračem više u bazenu, Hrvatska prilazi na minus dva.

• 14:49

Posle tri četvrtine, tri gola prednosti za Srbiju - 11:8!

Pokušavaju Hrvati svim silama da uhvate rezultatski priključak, ali "delfini" to ne dozvoljavaju.

Filipović čini čuda na golu Srbije, odbrana je na vrhunskom nivou od starta meča, dok "delfini" uvek nađu način da postignu pogodak.

Još osam minuta vaterpola do novog zlata za Srbiju.

• 14:47

11:8 - Hrvatska još jednom prilazi na tri gola minusa

Konstantin Harkov još jednom donosi Hrvatskoj smanjenje rezultata - poslednji minut treće deonice.

• 14:46

11:7 - Probudio se i Mandić!

Prvi gol na meču Dušana Mandića vraća Srbiji četiri gola prednosti.

• 14:45

10:7 - Sada je i Filipović nemoćan

Nekoliko uzastopnih odbrana golmana Filipovića, ali na kraju iskusni Maro Joković postiže sedmi gol za Hrvatsku.