Mitar ponovo trese mreže - El Hilal u finalu nacionalnog Superkupa

Fudbaleri El Hilala plasirali su se u finale Superkupa Saudijske Arabije, pošto su u Rijadu posle penala savladali El Ahli ukupnim rezultatom 5:2
Mitar ponovo trese mreže - El Hilal u finalu nacionalnog SuperkupaGetty © Yasser Bakhsh

Rezultat posle regularnih 90 minuta bio je 1:1 - El Ahli je poveo golom Roberta Firmina u 66. minutu, a

El Hilal je do izjednačenja stigao pogotkom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića u 90. minutu.

Strelci za El Hilal u penal seriji bili su Mitrović, Sergej Milinković-Savić, Ruben Neves i Salem Al Davsari. Jedini gol za Al Ahli sa 11 metara postigao je Firmino, dok su neprecizni bili Gabri Veiga i Ibanjez.

Fudbaleri El Hilala igraće u subotu u finalu Superkupa Saudijske Arabije protiv pobednika meča između El Nasra i El Tavona, koji je na programu u sredu.