Salah nastavio tradiciju, Slot debitovao pobedom na kupi Liverpula

Muhamed Salah devetu godinu zaredom postigao gol na otvaranju sezone u Premijer ligi i tako pomogao Liverpulu da dođe do prve pobede u šampionatu - na "Portman roudu" savladan je Ipsvič 2:0
Salah nastavio tradiciju, Slot debitovao pobedom na kupi LiverpulaGetty © Bradley Collyer/PA Images

Nova era u Liverpulu počela je trijumfalno - Arne Slot je na svom debiju na klupi "crvenih" ostvario pobedu, protiv Ipsviča na gostovanju 2:0.

Nema više harizmatičnog Jirgena Klopa, ali tim sa "Enfilda" je već na startu sezone pokazao da će se još jednom boriti za šampionski trofej.

Istina, mučili se se "crveni" u prvom poluvremenu utakmice na "Portman roudu", rivali su bili prilično izjednačeni, a gosti nisu pokazali gotovo ništa.

Ipak, sve se promenilo u nastavku - Liverpul je zaigrao žustrije i agresivnije i to je odmah donelo rezultat.

U samo pet minuta, pitanje pobednika bilo je rešeno.

Prvo je Salah u 60. minutu idealno proigrao Dioga Žotu, koji nije imao problema da savlada golmana Voltona.

Samo pet minuta kasnije, Egipćanin se i sam upisao u listu strelaca - devetu godinu zaredom Salah postiže pogodak u prvoj utakmici sezone.

Liverpul je u laganom ritmu priveo meč kraju i upisao prve bodove na startu nove sezone u Premijer ligi.