Na "San Siru" se pričao srpski jezik, Milan iščupao bod protiv Torina

Fudbaleri Milana izbegli su poraz od Torina u samoj završnici i sa dva gola u finišu stigli do 2:2 u meču prvog kola Serije A
Na "San Siru" se pričao srpski jezik, Milan iščupao bod  protiv TorinaGetty © Marco Luzzani / Stringer

Malik Tiav je u 30. minutu auto-golom doveo Torino u vođstvo, a kapiten Duvan Zapata je duplirao prednost u 68. minutu posle dodavanja Valentina Lazara.

Delovalo je tad da će Torino slaviti u Milanu u Seriji A prvi put posle 1985. godine.

Da ne bude tako, pobrinuli su se rezervisti Milana.

Alvaro Morata je na debiju za sedmostrukog prvaka Evrope dao gol u 89. minutu posle asistencije Tijanija Rejndersa.

U petom minutu nadoknade Junus Musa je bio asistent, a Noa Okafor strelac za konačnih 2:2.

Luka Jović je bio u startnoj postavi Milana, a u 60. minutu ga je zamenio upravo Morata.

Strahinja Pavlović je meč odgledao sa klupe "rosonera", pa će još čelati na debi za Milan.

Vanja Milinković-Savić je branio za Torino, a Ivan Ilić je igrao do 71. minuta za "bikove".

U istom terminu Empoli i Monca su odigrali bez golova.