"Kralj" zaustavljen na Balearima, Majorki bod protiv Reala

Fudbaleri majorke i madridskog Reala odigrali su 1:1 u utakmici prvog kola La Lige

Real je već osvojio prvi trofej u sezoni, "kraljevići" su pobedili Atalantu u borbi za evropski Superkup, ali su u prvom kolu španskog šampionata osvojili samo bod na Balearskim ostrvima.

Karlo Ančeloti izveo je isti sastav koji je pre samo pet dana osvbojio poehar u Varšavi, ali su domaćini imali više snage od Italijana i uspela da dođu do prvog boda u La Ligi.

Real je poveo u 13. minutu, kada je Rodrigo, posle dodavanja Vinisijusa, postigao lep gol i doneo radost gostujućim navijačima.

Ipak, Majorka se nije predavala i pretila je preko Vedata Murićija, a upravo je albanski fudbaler doneo izjednačenje na startu drugog dela - u 53. minutu.

Iako je Real češće napadao, opasniji su bili domaći, koji do tri boda nisu došli samo zahvaljujući lošim reakcijama Antonija Sančeza.

U finišu meča, crveni karton zbog prekršaja na Murićijem dobio je Ferlan Mendi.

Real nije startovao pobedom, što bi moglo da zabrine Anćelotija, ali možda još veći problem je igra Kilijana Mbapea, od kojeg se očekuje da trese mreže u svakoj utakmici, kao što je uradio u borbi za Superkup.