Partizan pao i u Belgiji, crno-beli ostali bez Evrope

Fudbaleri Partizana pretrpeli su poraz od Genta i na gostovanju u Belgiji, pošto su poraženi sa 1:0. Crno-beli su tako ostali bez grupne faze u evropskom takmičenju ove sezone

Partizan je postao prva ekipa u istoriji evropskog fudbala koja je ispala u sva tri kvalifikaciona ciklusa u evropskim takmičenjima.

Nakon neuspeha i eliminacije od Dinamo Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona, potom od Lugana u borbi za Ligu Evrope, najnovije razočarenje srpski klub doživeo je posle dvomeča sa Gentom.

Belgijska ekipa je u obe utakmice slavila sa 1:0 i tako izborila grupnu fazu Lige konferencija.

Jurio je Partizan u Gentu pobedu, makar i jednim golom razlike, kako bi izborio rezultat koji ih vodi u produžetke.

Ipak, izabranici Aleksandra Stanojevića nisu uspeli da dođu do gola, iako je bilo nekoliko prilika za to.

Ima za čime da žali srpski klub, pošto je u par navrata Zahid imao izglednu poziciju za pogodak.

Nedostajalo je sreće, koncentracije i znanja u završnici akcija.

Gent je takođe u brojnim situacijama imao šanse za pogodak, ali sve do samog finiša takođe nije koristio šanse.

Jedini pogodak viđen je u 88. minutu, kada je Delorž imao vremena i prostora da se namesti za udarac sa ivice šesnaesterca, kada je precizno poslao loptu u gol crno-belih.

• 28. avg 2024 • 19:55

19:55

Kraj meča: Partizan je ostao bez evropskog takmičenja ove sezone

Gent je i u revanšu savladao Partizan sa 1:0, pa se tako belgijski tim plasirao u grupnu fazu Lige konferencija.

• 19:48

88' - GOL! Gent završava posao, Delorž stavlja tačku na meč

Belgijski tim dolazi do gola u završnici i tako rešava ovaj dvomeč. Solidna akcija, lopta za Delorža koji je veoma snažno i precizno šutirao i matirao Jovanovića.

• 19:35

75' - Partizan preti, Jovanovićev šut je odbranjen

Crno-beli su imali priliku nakon prekida, konkretno kornera, ali je udarac glavom Jovanovića odbranio golman domaćih.

• 19:15

56' - Surdez ponovo neprecizan, ostaje 0:0

Odlična akcija Genta, probili su po levoj strani, ali je srećom po Partizan udarac Surdeza otišao pored gola.

• 19:08

48' - Gent pogađa prečku

Najbliži golu igrači domaćeg tima bili su u trećem minutu u nastavku meča. Centaršut sa leve strane išao je na Gandelmana, koji je glavom šutirao i pogodio prečku.

• 19:05

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 18:46

Poluvreme: Gent - Partizan 0:0

Nakon prvih 45 minuta, nije bilo promene rezutlata u Belgiji.

Gent ima prednost jednog gola iz prve utakmice.

• 18:40

40' - Partizan ne koristi najbolju šansu na meču

Kalulu je uspeo da prevari svog čuvara, ali je njegov šut bio izblokiran. Lopta se savršeno odbila do Zahida, koji je gađao na gotovo ne branjen gol rivala, ali je šutirao iznad gola.

• 18:22

22' - Velika prilika, Zahid ponovo umalo do gola

Kalulu je prihvatio loptu u šesnaestercu Genta, uspeo da je odlično odloži do Zahida, čiji udarac ide pored gola domaćih.

Dve izgledne situacije imao je Zahid, ali u oba navrata je nedostajalo sreće i preciznosti u završnici.

• 18:11

11' - Prva prilika za Partizan, Zahid umalo do gola

Evo prvog ozbiljnijeg i opasnijeg napada crno-belih. Zahid je šutirao iskosa sa leve strane, a golman domaćih je uspeo da odbije taj pokušaj.