Ivanić u finišu doneo Zvezdi pobedu, Drkušić napustio igru nakon eksplozije petarde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima Radnički sa 1:0 u utakmici sedmog kola Superlige Srbije

Crvena zvezda je u Gornjem Milanovcu, na stadionu Metalca, stigla do pobede sjajnim golom Mirka Ivanića u 85. minutu meča.

Zvezda je imala inicijativu, imala loptu u nogama, ali su se akcije u prvom delu igre, uglavnom, završavale udarcima iz daljine.

Radnički je ostao sa igračem manje na terenu u 78. minutu, kada je isključen Matija Gluščević.

Zvezda je uspela da iskoristi brojčanu prednost, pa je do kraja stigla do gola koji joj je doneo bodove.

U završnici prvog dela igre ubačena je petarda na teren, pa eksplodirala tik uz Vanju Drkušića.

Slovenački reprezentativac je ostao u svlačionici na poluvremenu, pošto se osećao loše.

"Zahvalio bih se mojim igračima na dobijenoj teškoj utakmici. Znali smo da će meč biti ovakav kakav je i bio. Ništa dalje ne bih komentarisao. Čestitam navijačima i zahvaljujem im se. Najbitnija su tri boda, idemo da se odmorimo, očekuje nas puno posla", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević.

Crveno-beli će u sledećem kolu dočekati Napredak, dok će Radnički igrati protiv Mladosti iz Lučana.

Zvezda je prva na tabeli, ima 16 bodova i utakmicu manje. Radnički je na desetom mestu sa sedam bodova, takođe ima utakmicu manje.

U drugom današnjem meču, fudbaleri Mladosti su u gostima savladali TSC sa 2:1.