Novo emotivno veče na "Monumentalu": Argentina pobeđuje i oprašta se od legendi

Bilo je emotivno u Buenos Ajresu ponovo, ali Argentina već dugo ne oseća negativne emocije
Novo emotivno veče na "Monumentalu": Argentina pobeđuje i oprašta se od legendiGetty © Marcelo Endelli / Stringer

Fudbaleri Argentine upisali su novu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo savladavši Čile rezultatom 3:0 (0:0).

Šestu u sedmom meču i prvu od jula kada su u finalu Kopa Amerike savladali Kolumbiju i dodali još jedan trofej u svoju kolekciju, koji su potom i pokazali okuplenjim navijačima na "Monumentalu" posle sinoćnog duela.

Nije "gaučose" omelo ni neigranje Lionela Mesija, koji jesu bili bolji protivnik i u prvih 45 minuta, ređali šanse, ali su na golove morali da sačekaju drugo poluvreme.

Seriju je pokrenuo Aleksis Makalister u 48. minutu na asistenciju Hulijana Alvaresa, a novi napadač Atletiko Madrida je u 84. minutu prekinuo lošu seriju na startu nove sezone dupliravši prednost Argentine u 84. minutu.

Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala u prvom minutu nadoknade, na asistenciju još jednog rezerviste Alehandra Garnača.

Dibala je opravdao "desetku" na leđima koju je za ovu priliku pozajmio od Mesija, a nebesko-plavi su iskoristili priliku da se oproste i od legendarnog Anhela di Marije, koji je odlučio da se povuče iz nacionalnog tima.

Kroz četiri dana Argentina gostuje kod Kolumbije, dok će Čileanci očajan početak kvalifikacija pokušati da poprave protiv Bolivije.

Argentina je prva na tabeli južnoameričke kvalifikacione grupe, ima 18 bodova, Čile je deveti sa samo pet.

Fudbaleri Bolivije pobedili su Venecuelu rezultatom 4:0 i tako priredili iznenađenje.

Venecuela je četvrta na tabeli sa devet bodova, Bolivija je sedma sa šest.

Plasman na Mundijal obezbediće šest prvoplasiranih reprezentacija iz južnoameričkih kvalifikacija, dok će sedma selekcija igrati u baražu.

Svetsko prvenstvo 2026. godine biće odigrano od 11. juna do 19. jula u SAD, Kanadi i Meksiku.