Juve rutinski sa PSV-om: Vlahoviću asistencija, Jildizu istorija

Fudbaleri Juventusa pobedili su PSV na otvaranju sezone u Ligi šampiona - 3:1
Juve rutinski sa PSV-om: Vlahoviću asistencija, Jildizu istorijaGetty © Daniele Badolato - Juventus FC

"Stara dama" je u Torinu dočekala PSV, a prema gostima iz Holandije nije imala milosti.

PSV je hrabro ušao u meč, napadao i imao inicijativu, ali je Juve došao do prednosti posle 21 minuta igre.

Kenan Jildiz, 19-godišnji Turčin sa "desetkom" na leđima, pokazao je da je zasluženo zadužio ovaj legendarni broj u torinskom klubu - postigao je predivan pogodak za 1:0.

Jildiz je ušao u istoriju kao strelac prvog gola u novoj Ligi šampiona, a ujedno postao i najmlađi strelac za Juventus u elitnom takmičenju (19 godina i 136 dana) i srušio je rekord Alesandra Del Pjera (20 godina i 308 dana).

Šest minuta kasnije, Veston Mekeni je povisio na 2:0, za mirniji nastavak igre.

Juve do trećeg gola dolazi u 52. minutu.

Dušan Vlahović je sjajno asistirao Nikolasu Gonzalesu, a Argentinac rutinski smešta loptu u mrežu.

U završnici meča, gosti su uspeli da stignu do utešnog pogotka, koji je delo Ismaela Salibarija.

U drugom meču koji je odigran u istom terminu, Aston Vila je pobedila u gostima Jang Bojs sa 3:0.

Juri Tilemans je pogodio u 27. minutu, Džejkob Remzi u 38, a gol Olija Votkinsa je poništen pet minuta kasnije zbog igranja rukom.

Gostima je još jedan gol poništen iz istog razloga - u 78. minutu, kada je mrežu zatresao Kolumbijac Džon Duran.

Ipak, do kraja je Vila došla do trećeg gola, preciznim udarcem Amadu Onana je postavio konačan rezultat u 86. minutu.

Kosta Nedeljković je ceo meč proveo na klupi Aston Vile.