Katastrofa kakva nije viđena do sada, Bajern demolirao zagrebački Dinamo - 9:2!

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Dinamo iz Zagreba sa neverovatnih 9:2
Katastrofa kakva nije viđena do sada, Bajern demolirao zagrebački Dinamo - 9:2!Getty © Sebastian Widmann

Zagrebački Dinamo je prošao kroz najtežu noć u svojoj istoriji - demoliran je u Ligi šampiona sa čak 9:2.

Skandalozan poraz zagrebačke ekipe se mogao naslutiti već posle prvog dela igre.

Bajern je pregazio protivnika, a imao je tri gola prednosti posle 38 minuta igre.

Hari Kejn je iskoristio penal u 19. minutu, potom je Rafael Gereiro povisio, a zatim se u strelce upisao i Majkl Olis.

Prednost je mogla da bude i ubedljivija, ali je gol Serža Gnabrija poništen zbog ofsajda.

Gosti iz Zagreba su se ponadali početkom drugog dela igre, pošto su se sa dva brza gol vratili u meč.

Bruno Petković je pogodio u 49. minutu, a zatim i Takuja Ogivara, minut kasnije.

Ipak, to je samo naljutilo domaćina, koji se potrudio da priredi Dinamu noć koju će teško moći da zaborave.

Hari Kejn je povisio na 4:2, a onda mu je i poništen jedan gol.

Ipak, samo minut kasnije, Olis je zatresao mrežu.

Kejn je zaokružio het-trik, novim golom sa penala u 73. minutu, a onda je još jednom sa bele tačke bio siguran za četvrti gol na meču.

Leroj Sane je pogodio u 85. minutu, a Leon Gorecka postavio konačan rezulta u nadoknadi vremena.

Dinamo se izborio za mesto u istoriji, pošto je postao prvi klub u Ligi šampiona koji je primio devet golova.