Monako dobio Barsu, Raja sačuvao bod Arsenalu

Fudbaleri Monaka pobedili su Barselonu sa 2:1 u utakmici prvog kola Lige šampiona
Monako dobio Barsu, Raja sačuvao bod ArsenaluGetty © Neal Simpson/Allstar

Očekivao se odličan meč između Monaka i Barselone, ali je sve postalo drugačije nakon 11 minuta igre, kada su gosti ostali sa desetoricom na terenu.

Ter Štegen je komplikovao sa loptom, Erik Garsija se našao u teškoj poziciji, oborio je Minamina i dobio crveni karton.

Monako je brzo iskoristio brojčanu nadmoć, pošto je Magnes Aklijuš doneo domaćinu prednost u 16. minutu.

Ipak, Barsa se vratila u život u 28. minutu, kada je Lamin Jamal doneo izjednačenje.

Igrao se 72. minut, kada je Monako ponovo došao do prednosti, pošto je Džordž Ilenikena zatresao mrežu.

Atalanta i Arsenal su odigrali bez golova – 0:0, što se ne bi dogodilo da David Raja nije sjajno intervenisao početkom drugog dela igre.

Mateo Retegi je imao penal, Raja je odbranio, a onda je i zaustavio Retegijev pokušaj glavom!

Brest je na svom terenu bio bolji od Šturma – 2:1, a istim rezultatom je madridski Atletiko pobedio Lajpcig.

• 22:54

90' GOL! Atletiko vodi

Himenez je strelac, Atletiko je nadomak pobede.

• 22:35

72' GOL! Monako ponovo vodi

Džordž Ilenikena je zatresao mrežu u Monaku.

• 22:16

56' GOL! Brest ponovo vodi

Sima je strelac, Brest ponovo vodi protiv Šturma.

• 22:10

51' Neverovatni Raja!

Atalanta je imala dve savršene prilike, ali je David Raja sačuvao mrežu.

Prvo je Mateo Retegi šutirao sa penala - Raja je odbranio.

Lopta se odbila Retegiju, koji je onda pokušao glavom, ali je Raja magično reagovao i sprečio da lopta uđe u gol.

• 21:46

45+1' GOL! Šturm je izjednačio

Autogolom fudbalera Bresta, Šturm dolazi do izjednačenja.