Espanjol naljutio Real, pa osetio moć Madriđana

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Espanjola rezultatom 4:1 u meču šestog kola španske La Lige
Espanjol naljutio Real, pa osetio moć MadriđanaGetty © Diego Souto

Nije delovalo, posle prvog dela igre u Madridu, da će biti efikasan duel, a nije delovalo ni da će Real lako do pobede.

Espanjol je poveo u 54. minutu autogolom golmana Tiboa Kurtoe, nakon čega je Real pregazio protivnika.

Dani Karvahal je doneo izjednačenje četiri minuta kasnije, a potom je Rodrigo u 75. minutu doneo preokret.

Tri minuta kasnije pogodio je Vinisijus, a konačan rezultat postavio je Kilijan Mbape iz penala u 90. minutu.

Real je trenutno drugi na tabeli La Lige sa 14 bodova, dok je Espanjol 13. sa sedam.

Fudbaleri Reala će u narednom kolu na svom terenu dočekati Alaves, dok će Espanjol u Barseloni igrati sa Viljarealom.

Fudbaleri Valjadolida i Real Sosijedada su odigrali bez golova, Osasuna je pobedila Las Palmas 2:1, dok je Valensija bila bolja od Đirone 2:0.