Ekipa Hansija Flika je suverena na vrhu Primere
Barselona uništila "žutu podmornicu": Pet komada u gostima, a bili bez pola timaGetty © David Ramos / Staff

Fudbaleri Barselone nastavili su savršenim početkom sezone u španskoj Primeri pošto su u šestom kolu savladali Viljareal 5:1 i to na gostovanju.

Ekipa Hansija Flika upisala je tako svih šest pobeda u novoj sezoni, sada imaju četiri boda više od Real Madrida i već su se domogli kote u 22 postignuta pogotka.

Na gostovanju "žutoj podmornici", već posle 35 minuta bilo je jasno kako će teći stvari. Robert Levandovski je postigao dva pogotka, da bi Perez tri minuta kasnije smanjio zaostatak domaćih.

Ipak, Barsa je u nastavku nastavila da "melje" protivnika pa su se ređali golovi Pabla Torea u 58. i Rafinje u 74. i 83. minutu. Uz to, Levandovski je prethodno u 67. minutu pogodio okvir gola iz penala.

Osim što je tako pobeda mogla da bude još ubedljivija, sve je impresivnije kada se zna da su Katalonci bili bez suspendovanog Ferana Toresa, kao i povređenih Danija Olma, Ronalda Arauha, Andreasa Kristensena, Gavija i Frenkija de Jonga.