Milan u 89. minutu srušio Inter - šampion pao u velikom derbiju

"Rosoneri" su bili bolji od "nerazura", revanširavši im se za dosadašnju seriju Intera od čak šest uzastopnih pobeda u gradskim derbijima
Milan u 89. minutu srušio Inter - šampion pao u velikom derbiju© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana savladali su Inter u velikom Derbiju dela Madonina, pošto su u dramatičnoj završnici uspeli da stignu do pobedonosnog pogotka - 2:1.

Sve je počelo odlično po "rosonere" koji su već posle 10 minuta imali prednost na semaforu. Tada je Kristijan Pulišić matirao Jana Zomera.

No, ta prednost nije predugo trajala. U 27. minutu, Lautaro Martinez je asistirao Dimarku za izjednačenje i taj rezultat se održao sve do 89. minuta.

Taman kada se činilo da će milanski rivali podeliti bodove, Mateo Gabija je na dodavanje Rejndersa uspeo da postigne gol za veliki trijumf Milana nad aktuelnim šampionima Italije.

U timu Milana, Luka Jović je ceo meč presedeo na klupi, dok je Strahinja Pavlović u nadoknadi vremena ušao u igru. Milan je tako stigao Inter na tabeli i oba tima imaju po samo osam bodova nakon prvih pet kola.

To znači da je Torino trenutno vodeći sa 11, ispred Napolija i Udinezea koji imaju po 10.