Favoriti u Nemačkoj rasipaju bodove - remi Leverkuzena, poraz Dortmunda

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Holštajn Kila odigrali su nerešeno 2:2, u meču šestog kola Bundeslige, dok je ekipa Uniona u Berlinu savladala Dortmund 2:1
Favoriti u Nemačkoj rasipaju bodove - remi Leverkuzena, poraz DortmundaGetty © Rolf Vennenbernd

Veliku prednost ispustio je tim Ćabija Alonsa, pošto je već u osmom minutu imao dva gola prednosti protiv debitanta u Bundesligi, ali su gosti na kraju izvukli bod.

Bajer je poveo u četvrtom minutu golom Viktora Bonifejsa, da bi Jonas Hofman četiri minuta kasnije duplirao prednost šampiona Nemačke.

Kil je u 45+5. minutu smanjio na 2:1 pogotkom Maksa Gešvila, a Jan-Fite Arp je golom iz penala u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Leverkuzen je peti na tabeli sa 11 bodova, Kil je na 17. mestu i današnjim remijem došao je do drugog boda.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su Borusiju Dortmund rezultatom 2:1.

Golove za Union postigli su Kevin Fogt u 26. minutu iz penala i Jorbe Vertesen u 45, dok je strelac jedinog pogotka za Borusiju bio Julijan Rierson u 62. minutu.

Union je šesti na tabeli sa 11 bodova, dok je Borusija na sedmom mestu sa 10.

Fudbaleri Volfsburga pobedili su Bohum rezultatom 3:1, dok je Frajburg bio bolji od Verdera iz Bremena 1:0.