Mitar nezadrživ, El Hilal ređa pobede u šampionatu Saudijske Arabije

Fudbaleri El Hilala pobedili su El Ahli rezultatom 2:1, u meču šestog kola saudijske Premijer lige
Mitar nezadrživ, El Hilal ređa pobede u šampionatu Saudijske ArabijeGetty © Yasser Bakhsh

Domaći tim je poveo u 12. minutu pogotkom Gabrija Veige, ali je preokret za El Hilal doneo reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović.

Golovima u 56. i 78. minutu iz penala, Mitrović je došao do devet golova u šampionatu.

Mitrović je prvi strelac saudijske Premijer lige, na drugom mestu je Karim Benzema koji je postigao sedam, dok je treći Kristijano Ronaldo sa pet pogodaka.

Sergej Milinković-Savić je izašao iz igre u poslednjim trenucima utakmice.

El Hilal je prvi na tabeli saudijskog prvenstva sa maksimalnih 18 bodova, El Alhi je na 10. mestu sa sedam.

Šampion Saudijske Arabije će u sledećem kolu dočekati El Feihu, dok će se El Alhi sastati sa El Halidžom.