Ne pomaže ni Bogdanović kada se primi 50 poena u prvoj četvrtini

Ni veoma dobra partija Bogdana Bogdanovića nije bila dovoljna Atlanti da izbegne poraz u Orlandu
Ne pomaže ni Bogdanović kada se primi 50 poena u prvoj četvrtini© Tanjug/AP Photo/John Raoux

Košarkaši Orlando medžika savladali su Hokse rezultatom 135:124 uprkos odličnoj roli srpskog reprezentativca.

Glavni razlog za neuspeh "jastrebova", peti u poslednjih šest utakmica, jeste činjenica da su primili čak 50 poena u prvoj četvrtini. Rezultat nakon tog perioda bio je 50:22 za domaćina i tada je rešeno pitanje pobednika.

Atlanta je do kraja uspela da ublaži poraz, ali ne i da ozbiljnije ugrozi rivala.

Bogdanović je na terenu proveo 31 minut i za to vreme postigao 17 poena (6/14 iz igre, 3/9 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz pet skokova i tri asistencije.

Najefikasniji kod gostiju bio je Hanter sa 25 poena, dok je Trej Jang duel završio sa 19 poena i 16 uspešnih dodavanja.

Na drugoj strani, "magiju" je predvodio Franc Vagner koji je postigao 24 poena, tri manje dodao je Bol Bol, a Paolo Bankero se zaustavio na 20 poena i po šest skokova i asistencija.

Atlanta je deveta ekipa Istoka sa 14 pobeda i 15 poraza, dok je Orlando četiri pozicije niže sa učinkom 9-20.