Brazil preokretom do pobede u Čileu, veteran sprečio trijumf Argentine

Fudbaleri Brazila savladali su kao gosti selekciju Čilea 2:1, dok je Argentina remizirala u Venecueli 1:1, u utakmicama kontinentalnih kvalifikacija za naredni Mundijal

Brazil je u Santjagu upisao četvrtu pobedu u kvalifikacijama i prišao gornjem delu tabele, a trijumf "kariokama" doneli su fudbaleri Botafoga.

Čile je poveo golom iskusno Eduarda Vargasa, ali su gosti stigli do preokreta pogocima Igora da Kruza, u finišu prvog dela, kao i Luisa Enrikea u 89. minutu.

Brazil je trenutno četvrti na tabeli kvalifikacija sa 13 osvojenih bodova, Čile je pretposlednji sa samo pet.

Lionel Mesi ponovo je poneo kapitensku traku Argentine, a meč u Maturinu kasnio je pola sata zbog natopljenog terena.

"Gaučosi" su poveli već u 13. minutu, kada je Otamendi iskoristio lošu reakciju golmana Roma, ali je Venecuala do boda stigla golom iskusnog Solomona Rondona u 65. minutu.

Šampion sveta je prvi na tabeli južnoameričkih kvalifikacija sa 19 bodova, Venecuela je sedma sa 11.

Bolivija je minimalnim rezultatom savladala Kolumbiju, dok su Ekvador i Paragvaj igrali bez golova.