Novak slomio Frica u polufinalu, za trofej protiv Sinera

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Šangaju, pošto je u polufinalu savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 2-0 u setovima
Novak slomio Frica u polufinalu, za trofej protiv SineraGetty © Hu Chengwe

Maestralan tenis još jednom je prikazao Srbin u Šangaju, ovoga puta protiv sedmog tenisera na ATP listi.

U desetom međusobnom duelu Đokovića i Frica, Novak je upisao isto toliko pobeda i samo nastavio dominaciju nad američkim teniserom.

Uspevao je Fric na momente da pruži dobar otpor, ali je Đoković u mnogo navrata pokazivao razliku u klasi dvojice, opravdao status favorita i na kraju ponovo slavio.

Prvi set Novak je dobio gotovo rutinski, sa 6:4.

Brejk je napravio za prednost od 3:2, potom je stigla i potvrda i vođstvo od dva gema, koju je odbranio do kraja seta.

U drugom je viđena velika borba za svaki poen. Servirali su obojica sjajno i nisu dozvoljavali protivniku da dođe do brejka.

Gemovi su postajali sve napetiji i naporniji i nagoveštavalo se da bi publika u Kini mogla da vidi taj-brejk.

Tako je i bilo, a u njemu je Novak po ko zna koji put pokazao "čelične" živce.

Vodio je Fric 4:2 i 5:3 u taj-brejku, kasnije stigao i do set lopte na 6:5, ali usledio je neustrašivi i nepobedivi Novak, koji je preokrenuo situaciju, stekao vođstvo i iskoristio prvu meč loptu.

Posle skoro dva sata tenisa, Đoković je slavio sa 6:4, 7:6 i izborio plasman u finale.

Protivnik u borbi za trofej u Šangaju biće mu najbolji teniser sveta, Italijan Janik Siner.

Siner je u prvom polufinalu nadigrao Tomasa Mahača iz Češke.

• 12. okt 2024 • 15:07

15:07

Kraj meča, Novak je u finalu!

Spasao je Đoković set loptu u taj-brejku, u kojem je potom slavio sa 8:6 i tako sa 2-0 u setovima uspeo da savlada Tejlora Frica.

• 14:57

Igraće se taj-brejk u drugom setu

Odbranio se Novak i produžio drugi set. Taj-brejk će odlučiti da li je Srbin drugi finalista, ili će se igrati treći set.

• 14:49

Novak traži lekarsku pomoć, pa potom servira za produžetak seta

Fric vodi 6:5 u drugom setu, a Novak je u pauzi između dva gema zatražio lekarsku pomoć...

• 14:43

5:5 je u drugom setu

Ne posustaju ni Đoković, ni Fric u drugom setu. Rezultat je 5:5 i još uvek nema brejka.

• 14:25

Velika borba, još uvek bez brejka

Igraju se sve duži i naporniji gemovi. Brejka nema ni nakon šest u drugom setu, pa je rezultat 3:3.

• 13:56

Drugi set počinje bez uzbuđenja

Ni na startu drugog seta nije viđen brejk. Tako je rezultat 1:1.

• 13:49

Đoković osvaja prvi set!

Novak nije dao rivalu šansu da dođe do brejka, bio je siguran na svom servisu i sa 6:4 osvaja prvi set.

• 13:30

Evo brejka, Novak vodi u polufinalu

Srbin prvi stiže do brejka. Oduzima servis Fricu, a potom rutinski to potvrđuje i stiže do prednosti od 4:2 u prvom setu.