Ćinven Dženg i Barbora Krejčikova obezbedile plasman na Završni VTA turnir

Kineska teniserka Ćinven Dženg i Čehinja Barbora Krejčikova obezbedile su plasman na Završni VTA turnir u Rijadu, saopštili su danas organizatori takmičenja
Ćinven Dženg i Barbora Krejčikova obezbedile plasman na Završni VTA turnirGetty © VCG

Dženg je ove godine igrala finale Australijan opena, a osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Krejčikova je u ovoj sezoni trijumfovala na Vimbldonu, osvojivši svoj drugi grend slem trofej u karijeri.

Njih dve su se pridružile Poljakinji Igi Švojntek, Beloruskinji Arini Sabalenki, Amerikankama Koko Gof i Džesici Peguli, Kazahstanki Elena Ribakini i Italijanki Jasmin Paolini.

Prva rezerva će biti američka teniserka Ema Navaro.

Teniserke će biti podeljene u dve grupe, zatim će po dve prvoplasirane izboriti plasman u polufinale turnira.

Rijad će ove godine premijerno, od 2. do 9. novembra, organizovati Završni turnir uz nagradni fond od 15,25 miliona dolara.

Završni VTA turnir je prošle godine održan u meksičkom Kankunu, titulu je osvojila Iga Švojntek.