Katai u istoriji - Zvezdin maestro najbolji strelac u istoriji Superlige

Fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai postao je u petak najbolji strelac u istoriji Superlige Srbije
Katai u istoriji - Zvezdin maestro najbolji strelac u istoriji SuperligeGetty © Dusan Milenkovic/ATAImages

On je na utakmici protiv Radničkog iz Niša sa dva gola došao do svog 104. pogotka u najkvalitetnijem fudbalskom takmičenju Srbije.

Katai (33) je na taj način prestigao Milana Bojovića i osamio se na vrhu liste strelaca. On je danas stigao i do 116. gola u crveno-belom dresu i na taj način se izjednačio sa Darkom Pančevim i zauzima sedmu poziciju na večnoj listi Zvezdinih strelaca.

Srpski fudbaler je meč počeo na klupi, u igru je ušao u 56. minutu utakmice, zatim je dva minuta kasnije postigao prvi, a potom u 60. minutu i drugi gol na utakmici.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Niša rezultatom 5:1, u meču 12. kola Superlige Srbije. Crveno-beli su prvi na tabeli Superlige Srbije sa 31 bodom.