Jović odličnom partijom poručio Spolstri: Računaj na mene u novoj NBA sezoni

Srpski reprezentativac odigrao najbolji meč od početka priprema i pokazao da trener Erik Spolstra može da računa na njega u novoj sezoni
Jović odličnom partijom poručio Spolstri: Računaj na mene u novoj NBA sezoniGetty © Justin Ford / Contributor

Nikola Jović ubacio je 11 poena uz četiri asistencije u pobedi Majamija nad Memfisom rezultatom 114:109 u poslednjem predsezonskom meču.

Majami je imao čak sedmoricu dvocifrenih košarkaša, pa ne čudi što su stigli do trijumfa protiv "grizlija".

Memfisu nije pomoglo ni što je imao raspoloženog Španca Aldamu sa 19 poena, koliko je ubacio i Bejn, dok je Dža Morant stao na 17.

Majami je uvodnu deonicu rešio u svoju korist rezultatom 28:24, da bi u izuzetno efikasnoj drugoj četvrtini (38:32), Memfis stigao do preokreta.

Rešili su Grizlisi i treći kvarta u svoju korist – 29:25, ali im to nije bilo dovoljno da do kraja izbegnu poraz rezultatom 114:109.

Jović je na parketu proveo 14 minuta i osim dvocifrenog broja poena i četiri asistencije imao je i jednu uhvaćenu loptu.

Mogao bi talentovani srpski reprezentativac da bude bitan igrač sa klupe Majamija u sezoni koja je "iza ćoška", tu nema dileme.

U noći između petka i subote odigrano je još šest mečeva, a neverovatan rezultat bio je u duelu Golden Stejta i Los Anđeles lejkersa, gde su gosti doživeli horor, izgubivši sa čak 58 poena razlike – 132:74.