Srbi ponovo nose šampiona Saudijske Arabije, El Hilal slavi povratak Nejmara

Fudbaleri El Hilala pobedili su u Abu Dabiju El Ain rezultatom 5:4, u trećem kolu Zapadne grupe Azijske lige šampiona
Srbi ponovo nose šampiona Saudijske Arabije, El Hilal slavi povratak NejmaraGetty © Francois Nel

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić je zabeležio gol i asistenciju za El Hilal, dok je kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović takođe bio među asistentima.

Golove za saudijski klub postigli su Renan Lodi u 26, Milinković-Savić u 45+2, Salem El Davsari u 45+5, 65. i 75. minutu.

Strelci za El Ain bili su Sofijan Rahimi u 39, 67. i 90+6. minutu i Mateo Sanabrija u 63.

Gosti su od 82. minuta igrali sa 10 fudbalera, pošto je Ali el Bulaihi dobio crveni karton, ali su uspeli da sačuvaju trijumf.

Navijači El Hilala imali su još jedan veliki razlog za zadovoljstvo – konačno je zaigrao Brazilac Nejmar.

Nejmar je odigrao prvu utakmicu posle godinu dana, njegov prethodni nastup bio je 18. oktobra prošle godine za Brazil protiv Urugvaja, kada je doživeo tešku povredu i pucanje prednjeg ukrštenog ligamenta.

El Hilal je prvi na tabeli Zapadne grupe Azijske lige šampiona sa devet bodova, dok je El Ain na 11. mestu sa jednim osvojenim bodom.

Šampion Saudijske Arabije u narednom kolu dočekuje Esteglal, dok će se El Ain sastati sa El Nasrom.