Hrvatska osvojila treće mesto u Kataru, Maroko ostao bez snage

Fudbalska reprezentacija Hrvatske, osvojila je treće mesto na Mundijalu u Kataru, pošto je savladala selekciju Maroka sa 2:1. Svetsko prvenstvo zvanično će biti zatvoreno u nedelju, kada će se odigrati meč finala između Francuske i Argentine
Hrvatska osvojila treće mesto u Kataru, Maroko ostao bez snageGetty © Julian Finney

Veliki uspeh ostvarili su "vatreni" na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Izabranici Zlatka Dalića osvojili su treće mesto, pošto su u duelu dve selekcije koje se očigledno nikada ne predaju, uspeli da imaju nešto više snage, želje, umeća i sreće od afričke selekcije.

Od samog starta, meč Hrvatske i Maroka je obećavao i nagoveštavao da će biti više nego zanimljiv.

Hrvatska je prva došla do gola, već u sedmom minutu.

Gvardiol je krunisao odličan "specijal" nakon prekida, te posle asistencije Perišića, glavom smestio loptu u mrežu i doneo slavlje svojim navijačima.

Ipak, nije dugo trebalo Marokancima da dođu do izjednačenja.

Ekspresan odgovor, samo dva minuta nakon primljenog gola, Maroko takođe koristi prekid i centaršut Ziješa, a En Nesiri je bio sam i iskoristio dosta lošu postavku protivnika.

Do kraja prvog poluvremena, videle su se prilike na obe strane.

Hrvatska je pretila preko Modrića i Kramarića, ali je Bunu odlično reagovao.

Sa druge strane, En Nesiri je imao jednu šansu, nakon kornera Ziješa, ali je lopta otišla pored gola.

Usledio je 43. minut, koji je, ispostaviće se, presudio meč u korist Hrvatske.

Delovalo je da je Maroko odbranio jedan opasan napad "vatrenih". Usledila je izgubljena lopta, koja je stigla do Oršića, koji maestralnim udarcem iskosa, postiže gol od stativu gola Maroka.

Bunu je samo vrhovima prstiju uspeo da dohvati loptu, ali nedovoljno da odbrani udarac, već je samo paradom ulepšao pogodak.

U drugom poluvremenu, gledala se prava rovovska borba za gotovo svaku loptu, ma gde ona bila na terenu.

Obe selkcije imale su šanse da promene rezultat. Oršić je prvi pripretio na samom startu drugog poluvremena, ali je blok Maroka odradio posao.

Jedini strelac Maroka i heroj tokom turnira, promašio je dve-tri veoma izgledne prilike za novi gol i izjednačenje.

Livaković i Bunu još jednom su bili na vrhuncu zadatka u drugom poluvremenu, pa se rezultat nije menjao.

Afričkoj selekciji ponestajalo je energije i igrača u završnici, pošto su se čak trojica požalili na povredu, zbog čega su morali da budu izmenjeni.

U šestom minutu nadoknade, En Nesiri je glavom šutirao preko gola, što je bila poslednja prilika na meču, pa je Hrvatska u velikom slavlju dočekala poslednji sudijski zvižduk.

Nakon što je na prethodnom Mundijalu zauzela drugo mesto, selekcija koju sa klupe predvodi Zlatko Dalić, sada je osvojila bronzu, tačnije treće mesto na Svetskom prvenstvu, čime je krunisana odlična igra i u reprezentativnu penziju ispraćena jedna sjajna generacija igrača kakvi su Modrić, Perišić, Lovren, Vida...

• 17. dec 2022 • 17:54

17:54

Kraj meča: Hrvatska - Maroko 2:1

Završena je borba za treće mesto, u kojoj je Hrvatska savladala Maroko sa 2:1.

Golove za Hrvatsku postigli su Gvardiol u sedmom i Oršić u 42. minutu, dok je jedini gol za afričku selekciju postigao En Nesiri u devetom minutu.

• 17:53

90' +6' - Maroko ne koristi poslednju šansu na meču, En Nesiri neprecizan

Nije uspeo dovoljno dobro glavom da šutira napadač Maroka, pa je tako propala i poslednja šansa afričke selekcije.

• 17:48

90' - Igraće se još šest minuta

Četvrti sudija pokazao je da nadoknada iznosi šest minuta.

• 17:44

87' - Kovačić ne koristi idelnu šansu, ostaje 2:1 za Hrvatsku

Uposlili su Hrvati Matea Kovačića koji je bio sam u šesnaestrcu rivala, ali je udarac veziste "vatrenih" otišao pored gola Bunua.

• 17:33

75' - Prilika za Maroko, Livaković brani

Ne predaje se selekcija Maroka, koja je umalo došla do izjednačenja, kada je prošao jedan centaršut u peterac Hrvatske, ali je Livaković odbranio pokušaj En Nesirija.

• 17:26

67' - Maroku ponestaje snage i igrača

Svih pet izmena izvršio je selektor Maroka, što zbog taktike, što zbog kadrovskih problema, pošto su se na povrede požalili Jamik, Dari i Bufal...

• 17:04

47' - Oršić umalo do novog gola

Veoma dobar pokušaj fudbalera Hrvatske, koji je u poslednjem momentu izblokiran, pa je njegov šut pogodio spoljni deo mreže.

• 17:03

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 16:47

Poluvreme: Hrvatska - Maroko 2:1

Nakon prvih 45 minuta meča za treće mesto, Hrvatska vodi sa 2:1.

Golove za "vatrene" postigli su Gvardiol u sedmom i Oršić u 42. minutu, dok je jedini gol za Maroko postigao Dali u devetom minutu.

• 16:42

43' - GOL! Oršićeva majstorija donosi Hrvatskoj prednost od 2:1

Nakon opasnog napada Hrvatske, delovalo je da će Maroko otkloniti tu opasnost, ali su pogrešili pred svojim šesnaestercom. Lopta se odbila do Oršića, koji maestralno šutira i od stativu postiže pogodak za prednost Hrvatske od 2:1.