Sudija ukrao šou Barseloni i Espanjolu u vrelom katalonskom derbiju

Glavni arbitar Mateu Lahoz ponovo pokazao da nije dostojan najvišeg nivoa evropskog fudbala, baš kao i nedavno na Svetskom prvenstvu
Sudija ukrao šou Barseloni i Espanjolu u vrelom katalonskom derbijuGetty © Alex Caparros / Stringer

Fudbaleri Barselone i Espanjola odigrali su nerešeno 1:1 u katalonskom derbiju koji je obeležio povratak La Lige nakon Mundijala.

Na "Kamp Nou" nije bilo pobednika u 15. kolu španskog šampionata koji je mnogo bolje počeo za Barselonu.

U sedmom minutu domaćin je stigao do prednosti preko Markosa Alonsa koji je, nakon kornera i loše reakcije protivničke odbrane, iskoristio asistenciju kolege Kristensena i ubacio loptu u mrežu.

Međutim, ekipa Ćavija Ernandeza nije uspela da novim pogotkom kruniše dominaciju u polju, pa je Espanjol izjednačio u drugom poluvremenu preko Hoselua.

Napadač plavo-belih sigurno je izveo jedanaesterac koji je skrivio spomenuti Alonso, a onda je tada krenuo Lahozov šou.

Prvo je drugi žuti karton pokazao Đordiju Albi, u sledećem napadu na drugoj strani isključio Vinisijusa Souzu i Kabreri, kojem je posle pregledavanja snimka ipak poništio crveni karton.

Na kraju, uz dva isključenja, pokazao je još 13 javnih opomena, a rezultat je ostao nepromenjen.

Barselona se vratila na prvo mesto, ali sada ima 38 bodova, koliko i drugoplasirani Real Madrid, dok je Espanjol 16. sa 13 bodova.