Lud meč u Bergamu - deset golova u trijumfu Atalante

Fudbaleri Atalante pobedili su Salernitanu sa čak 8:2 u utakmici 18. kola Serije A
Lud meč u Bergamu - deset golova u trijumfu AtalanteGetty © Emilio Andreoli

Navijači Atalante nadali su se novoj pobedi svojih ljubimaca, ali ni najveći optimisti među njima nisu mogli da očekuju ovakav meč.

Atalanta je posle prvog poluvremena imala četiri gola prednosti.

Boga je otvorio "vatromet" posle pet minuta igre, ali su gosti izjednačili u desetom minutu, preko Dije.

Ali, od tog trenutka, na terenu postoji samo jedan tim.

Lukman je doneo domaćinu novu prednost sa penala u 20. minutu, a Skalvini se upisao u strelce tri minuta kasnije.

Kopmajners je povisio u 38. minutu, a Hojlund je zatresao mrežu u 41.

Lukman je novi gol postigao u 54. minutu, a onda su gosti došli do drugog gola, preko Kavilje.

Do kraja meča, Atalanta je postigla još dva gola, pošto su precizni bili Ederson i Zortea.

Fudbaleri Lacija savladali su kao gosti ekipu Sasuola sa 2:0, a asistenciju je upisao srpski fudbaler Sergej Milinković Savić.

U poslednjem današnjem meču, Roma je na svom terenu pobedila Fjorentinu sa 2:0.