Jokić se vratio na najbolji način - trojka za pobedu i tripl-dabl protiv Orlanda

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je tripl-dabl učinak od 17 poena, deset skokova i 14 asistencija i bio strelac pobedonosne trojke Denvera nad Orlandom (119:116)
Autor: ChazNBA

Na maestralan način se srpski košarkaš vratio na teren, nakon što je prethodni meč propustio zbog lakše povrede ramena.

Jokić je ponovo bio veoma efikasan, punio sve kolone i na kraju postigao najbitnije poene na utakmici.

Somborski centar postigao je 17 poena za 34 minuta na parketu, a uz to dodao je 14 asistencija i uhvatio 10 skokova, za novi tripl-dabl učinak.

Orlando je pružao više nego dobar otpor Denveru u Koloradu, pogotovo ukoliko se u obzir uzme činjenica da su nakon prve dve četvrtine, Nagetsi vodili sa 15 poena.

Tim sa Floride oživeo je u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 34:25 i tako se vratili u meč.

Poslednja četvrtina donela je rovovsku borbu i delovalo je da će meč otići u produžetak.

Ipak, da do tog scenarija ne dođe, potrudio se Nikola Jokić, koji je postigao trojku za pobedu u poslednjoj sekundi.

Nikoli su pomogli Gordon sa 25 i Mari sa 18 poena, dok je Porter junior meč završio sa 16 pogodaka.

U redovima Orlanda istakli su se Fulc sa 20, Vagner sa 19 i Bankero sa 18 poena.

Bol je sa klupe ubacio 17 poena.

Denver je nastavio da niže pobede u NBA ligi, pa je sa učinkom 30-13 prvoplasirana ekipa u Zapadnoj konferenciji.

Orlando sa skorom 16-28 je tek 13. na Istoku.