Đoković srušio i Dimitrova, sledi osmina finala sa De Minorom

Srpski teniser Novak Đoković savladao je sa 3:0 u setovima (7:6, 6:3, 6:4) Bugarina Grigora Dimitrova u meču trećeg kola Australijan opena. Novakov naredni protivnik biće australijski teniser Aleks de Minor
Đoković srušio i Dimitrova, sledi osmina finala sa De MinoromGetty © Mackenzie Sweetnam / Stringer

Još jedna bitna pobeda i krupan korak ka cilju koji je ostvario Novak Đoković na ovogodišnjem Australijan openu.

Ponovo je Novak imao muka sa povredom prepone i bolovima tokom većeg dela meča, ali je ponovo srpski teniser igrao bolje kako je vreme odmicalo.

Grigor Dimitrov nije uspeo da izbaci Đokovića iz ritma i ozbiljnije zapreti u ovom duelu, uprkos dobroj partiji.

Srpski teniser upisao je 10. pobedu u 11 međusobnih duela, ovoga puta nakon tri sata i sedam minuta tenisa.

Velika borba viđena je u prvom setu, koji je trajao čak sat i 20 minuta.

Odlično je Novak ušao u meč, napravio rani brejk i stekao prednost od 2:0, a potom i 4:2.

Uspeo je Dimitrov da uzvrati brejk i odvede prvi set u taj-brejk.

Đoković je po ko zna koji put u karijeri dokazao da je "kralj" tog dela igre, pošto je sa 9:7 uspeo da dođe do osvajanja prvog seta.

To je u velikoj meri rasteretilo igru najboljeg srpskog tenisera, koji je nakon osvajanja prvog dela igre, u nastavku igrao sve bolje i bolje.

U drugom setu je jedan osvojeni brejk bio dovoljan da se privede kraju čitav set, koji je Novak osvojio sa 6:3.

U trećem, ispostaviće se, poslednjem setu, viđena je serija brejkova i velika borba.

Đoković je odmah na početku seta oduzeo servis rivalu, potvrdio brejk, a potom odmah napravio još jedan za vođstvo od 3:0.

Dimitrov je odgovorio brejkom i održao se u igri.

Usledio je novi, treći vezani brejk, pošto je srpski teniser ponovo igrao odličan tenis na servis rivala.

Nije se predavao Dimitrov, čak je u tom periodu igrao možda i najbolji tenis u čitavom meču.

Viđen je i četvrti vezani brejk, nakon čega je Bugarin smanjio na 4:3, ali je Đoković podigao igru na nivo koji je retko kome dostižan na ATP turu.

Duge razmene i maratonski poeni, uz sjajne udarce sa obe strane mrežice, viđeni su u završnici trećeg seta, koji je Novak priveo kraju sa 6:4 i stigao do desete pobede nad Dimitrovim u karijeri.

Novak se plasirao u osminu finala Australijan opena, gde ga čeka domaći teniser Aleks de Minor, koji je sa 3:0 bio bolji od Francuza Bonzija.

• 21. jan 2023 • 12:25

12:25

Kraj meča, pobeda Novaka Đokovića!

Osvaja srpski teniser treći set rezultatom 6:4 i tako sa ukupnih 3-0 u setovima, dolazi do pobede nad Grigorom Dimitrovim.

• 12:16

Odbranio se bugarski teniser, sada Novak servira za pobedu

Sa jednim izgubljenim poenom, Dimitrov osvaja servis gem i smanjuje na 5:4, ali će u narednom gemu Đoković servirati za pobedu.

• 12:14

Novak pred pobedom, Dimitrov servira za opstanak

Uspevaju prvo Dimitrov, a potom i Đoković da osvoje svoj servis gemove, čime srpski teniser stiže do prednosti od 5:3.

Bugarski teniser servira za opstanak u meču i na turniru.

• 11:56

Serija brejkova se nastavlja, Novak vodi sa 4:2

Četvrti uzastopni brejk viđen je u trećem setu.

Prvo je Novak oduzeo servis rivalu i stekao prednost od 4:1, a nakon maratonskih poena i dugih razmena, Dimitrov uspeva da napravi brejk i smanji prednost na 4:2.

• 11:54

Dimitrov vraća jedan brejk

Nije uspeo Đoković da potvrdi i drugi brejk, pa je Dimitrov vratio brejk i smanjio na 3:1 u trećem setu.

• 11:47

Novi brejk, Đoković grabi ka pobedi

Još jedan brejk pravi srpski teniser, kojim stiče ubedljivih 3:0 u trećem setu.

Utisak je da će Đoković brzo privesti meč kraju.

• 11:43

Potvrđen brejk

Iako je Dimitrov imao priliku da vrati brejk, Đoković je uspeo da spasi brejk loptu i potom osvoji servis gem za prednost od 2:0 u trećem setu.

• 11:32

Brejk Novaka na startu trećeg seta

Na najbolji način srpski teniser započeo je treći set, oduzevši servis rivalu.

• 11:22

Đoković osvaja i drugi set!

Srpski teniser rutinski osvaja drugi set rezultatom 6:3 i dolazi na korak od pobede u trećem kolu Australijan opena.