Siti sa šest golova osramotio Junajted, het-trikovi Halanda i Fodena!

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali ekipu Junajteda sa 6:3 u mančesterskom derbiju u meču devetog kola Premijer lige.

Mančester je ponovo plav, o čemu najbolje svedoči fenomenalna utakmica i pobeda Sitija nad Junajtedom u iznosu od 6:3.

Na „Etihadu“ se igrala prava igra mačke i miša, pošto je domaćin dominirao i kontrolisao utakmicom od prvog do poslednjeg minuta susreta

Tim Pepa Gvardiole rešio je pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, u kojem je postigao četiri gola.

Već u osmom minutu je Bernardo Silva sa leve strane poslao oštru loptu u peterac, a tamo Fil Foden iz prve trese mrežu gradskog rivala.

Fenomen kakav je Erling Haland, potpuno je slomio protivnika do odlaska na pauzu.

Norveški napadač postigao je dva brza gola, u 34. i 37. minutu, oba na asistenciju Kevina de Brujnea.

Haland je potom u 44. minutu bio asistent, a strelac ponovo Foden.

Nadu da Mančester junajted može da izvuče iole povoljniji rezulat, „crvenim đavolima“ je dao Antoni, maestralnim golom u 56. minutu.

Ipak, golovima u 64. i 73. minutu, Haland i Foden stižu do het-trika i povećavaju na nestvarnih 6:1.

Do kraja meča viđena su još dva gola, oba u mreži gola Edersona, a oba je postigao Antoni Marsijal.

Prvi je bio glavom na odbitak u 84. minutu, da bi drugi došao u nadoknadi vremena iz penala, čime je koliko-toliko, ublažio bruku gostiju.

Nakon osam odigranih mečeva, Siti ima 20 bodova i drugi je na tabeli Premijer lige, dok je Junajted sa 12 bodova tek šesti.