Bajern osvojio Pariz, Milan bolji od Totenhema

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima PSŽ sa 1:0, dok je Milan istim rezultatom savladao Totenhem na svom terenu u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona
Bajern osvojio Pariz, Milan bolji od TotenhemaGetty © Alex Grimm

Žreb koji je spojio PSŽ i Bajern obećavao je spektakl, ali to se nije dogodilo ove večeri u Parizu.

Poslednjih dvadesetak minuta meča se moglo tako okarakterisati, ali veći deo meča je igrao samo jedan tim – Bajern.

Bavarci su od starta nametnuli svoj ritam i pritiskali sve jače iz minuta u minut.

PSŽ u prvom delu igre nije mogao da iznese loptu na protivničku polovinu, niti jednu šansu nije napravio, ali je uspeo da zaustavi protivnika pred samim golom i ne dozvoli mu da dođe do prednosti.

Ipak, Bajern je slomio "svece" na početku drugog dela igre – Alfonso Dejvis je ušao u nastavku, a asistirao je Kingsliju Komanu kod gola u 53. minutu.

Dejvis je poslao savršenu loptu, Koman šutirao ne baš idealno, ali je lopta prošla ispod Đanluiđija Donarume i završila u mreži.

Čupo Moting je potom pogodio stativu, Pavar dobro šutirao glavom posle kornera, Bajern je nastavio u istom ritmu.

PSŽ nije mogao da poveže redove, sve dok se nije razigrao, ne potpuno spremni, Kilijan Mbape, koji je u nastavku ušao u igru.

Mbapeu je prvi gol poništen u 74. minutu – Jan Zomer je odbranio udarac Nejmara, a Mbape je pokupio odbitak iz ofsajda i smestio u mrežu.

U 82. minutu je Mbapeu poništen drugi gol, gde ofsajd nije bio toliko očigledan.

Nuno Mendeš je probio po strani, proigrao Mbapea a ovaj zakucao loptu u gol.

Ipak, VAR je poništio gol jer je Mendeš bio u nedozvoljenoj poziciji.

Bajern je odbio sve napade domaćina do kraja, a utakmicu je završio sa igračem manje, pošto je Pavar isključen zbog dva žuta kartona.

U drugom današnjem meču Lige šampiona, fudbaleri Milana pobedili su Totenhem na svom terenu rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je u sedmom minutu meča, a delo je Brahima Dijaza.

Teo Ernandez je probio po strani i snažno šutirao, Foster je odbio loptu samo do Dijaza.

Prvi Dijazov pokušaj je Forster neverovatno odbranio, ali kod drugog nije mogao ništa.

Revanš mečevi na programu su osmog marta.

• 22:53

90+2' Kraj za Pavara

Pavar je dobio drugi žuti karton.

• 22:46

86' Pokušaj Vitinje

Snažan udarac Vitinje, ali je šutirao pravo u golmana Bajerna.

• 22:45

85' Velika prilika za Mesija

Dobio je Argentinac loptu u kaznenom prostoru, ali je na putu ka golu ona pogodila Pavara i završila van terena.

Pritiska PSŽ sve jače...

• 22:42

82' GOL! PSŽ je izjednačio... Ipak poništen!

Nuno Mendeš je probio po boku, dodao do Mbapea koji donosi izjednačenje...

Nije dugo trajalo slavlje u Parizu, pošto je VAR poništio gol zbog ofsajda u kojem je bio Mendeš.

• 22:38

77' PSŽ preti posle kornera

Markinjos je visoko skočio i probao glavom, ali je Zomer lako odbranio.

• 22:34

74' Poništen gol!

Zomer je odbranio udarac Mbapeu, pa Nejmaru, a potom je Francuz smestio loptu u mrežu, ali iz ofsajda.

• 22:25

64' Donaruma brani udarac Pavara

Pavar je šutirao glavom posle kornera, Donaruma na dobrom mestu.