"Ludnica" u derbiju Francuske, preokret, Mesijev gol za pobedu, Nejmar povređen

Fudbaleri PSŽ-a savladali su na svom stadionu ekipu Lila sa 4:3 u derbiju 24. kola francuskog prvenstva. Utakmicu su obeležili preokreti, gol za pobedu Mesija i teža povreda Brazilca Nejmara
"Ludnica" u derbiju Francuske, preokret, Mesijev gol za pobedu, Nejmar povređen© Twitter/PSGInside

Fudbalski spektakl odvio se na "Parku Prinčeva" u Parizu, u duelu PSŽ-a i Lila.

Delovalo je da će tim Kristofa Galtijea bez većih problema upisati pobedu i prekinuti niz od tri poraza, ali to nije bio slučaj.

Već nakon 17 minuta meča, domaćin je vodio sa 2:0.

Mbape je u 11. minutu doneo PSŽ-u prednost, da bi šest minuta kasnije Nejmar postigao novi gol.

Očekivao se rutinski posao "svetaca" u nastavku, ali je Lil brzo odgovorio i smanjio na 2:1.

Igrao se 24. minut kada je Dijakite postigao pogodak za goste i najavio mnogo zanimljiviji meč od očekivanog.

U 58. minutu, David je pogodio sa bele tačke, da bi prava "ludnica" nastala u 69. minutu, kada je Bamba kompletirao preokret gostiju, koji su poveli sa 3:2.

U tim momentima, sportski direktor PSŽ-a Luis Kampos sišao je do klupe svog tima i iskazao nezadovoljstvo prema igračima svog tima, sve to dok je trener Galtije bio pored njega i bio bez reakcije.

Da li zbog te situacije, ili zbog jednostavnog fudbalskog umeća, PSŽ je uspeo da izbori sopstveni preokret i upiše pobedu.

U 87. minutu je Mbape postigao gol za izjednačenje, da bi Mesi iz slobodnog udarca u 94. minutu, doneo preokret i pobedu tima iz Pariza.

Utakmicu je obeležila i teža povreda zgloba Brazilca Nejmara, koji je u nosili iznet sa terena.