Fudbaleri Barselone pobedili su madridski Real sa 2:1 u utakmici 26. kola španske La Lige
Barsa ima čist put do titule - preokret i pobeda nad Realom u poslednjim sekundamaGetty © Alex Caparros

Fudbaleri Barselone imaju pred sobom čist put do šampionske titule.

Pobedom u "El Klasiku", nad najvećim rivalom, došli su na "plus 12" i napumpali samopouzdanje pred završnicu šampionata.

Nije izgledalo da će se Barselona dobro provesti ove večeri protiv Reala, pošto su gosti iz prestonice poveli u devetom minutu auto-golom Ronalda Arauha.

U poslednjim sekundama prvog dela igre, Serđi Roberto je doneo izjednačenje.

Dramatično je bilo u završnici meča, pošto je Real uspeo da zatrese mrežu preko Asensija.

Ipak, njegov gol u 81. minutu je poništen nakon intervencije u VAR sobi, zbog nedozvoljene pozicije.

A onda, u drugom minutu sudijske nadoknade, Balde je asistirao Kesiju, a ovaj doneo veliku pobedu Barseloni.

Barsa je prva sa 68 bodova, Real ima 56 na drugoj poziciji.