Italija nemoćna protiv Engleske, Kejn apsolutni rekorder

Fudbaleri Italije poraženi su kao domaćini od selekcije Engleske sa 2:1, u derbi meču prvog kola grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Italija nemoćna protiv Engleske, Kejn apsolutni rekorderGetty © Michael Regan

Stadion "Dijego Armando Maradona" u Napulju bio je uspunjen do poslednjeg mesta u meču Italije i Engleske.

Revanš finala Evropskog prvenstva od pre tri godine, još jednom je doneo pregršt uzbuđenja i odličan meč.

"Gordi albion" ovoga puta odneo je pobedu rezultatom 2:1.

Igrao se 13. minut kada je Rajs doneo gostujućoj selekciji prednost.

Hari Kejn ispisao je istoriju u 44. minutu susreta.

Naime, engleski napadač bio je precizan sa bele tačke, čime je postigao 54. gol u reprezentativnom dresu.

Kejn je tako prestigao Vejna Runija na liderskoj poziciji najboljih strelaca u istoriji reprezentacije Engleske.

Italija je u drugom poluvremenu uspela da smanji na 2:1 i učini finiš meča uzbudljivim.

Retegi je bio precizan u 56. minutu, ali je bilo to sve što su "Azuri" uradili na ovom meču.

Domaćoj selekciji nije pomogao ni crveni karton Šoa u 80. minutu, pošto se Engleska odbranila i odnela pobedu.

U drugom meču Grupe C, Severna Makedonija je savladala Maltu sa 2:1.

Ostali mečevi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Nemačkoj, doneli su sledeće rezultate:

Kazahstan - Slovenija 1:2
BiH - Island 3:0
Danska - Finska 3:1
Portugal - Lihtenštajn 4:0
San Marino - Severna Irska 0:2
Slovačka - Luksemburg 0:0