Belorusija nemoćna protiv Švajcarske u Novom Sadu, remi Izraela i tzv. Kosova

Belorusi su i ovoga puta bili domaćini u Novom Sadu, ali se nisu dobro proveli protiv Švajcaraca
Belorusija nemoćna protiv Švajcarske u Novom Sadu, remi Izraela i tzv. Kosova© Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Fudbalska reprezentacija Švajcarske deklasirala je Belorusiju u Novom Sadu na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 5:0 (3:0).

Ekipa koju vodi Murat Jakin deklasirala je rivala i sjajno započela put ka kontinentalnom šampionatu.

Blistao je Renato Štefen, koji je već u prvom poluvremenu kompletirao het-trik.

U nastavku je kapiten Granit Džaka povisio na 4:0, dok je konačan rezultat postavio Mohamed Zeki Amduni.

Švajcarci su zauzeli prvu poziciju na tabeli grupe I, dok su iza nje ostali Izrael i tzv. Kosovo koji su remizirali 1:1.

Gosti su u Tel Avivu poveli auto-golom Elija Dase u prvom poluvremenu, da bi Izrael izjednačio i izvukao bod preko Dora Pereca.

U grupi I nalaze se još Andora i Rumunija.