Real bez muke sa Čelsijem, Milanu gol prednosti pred revanš u Napulju

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Čelsi sa 2:0, dok je Milan bio bolji od Napolija - 1:0 u utakmicama četvrtfinala Lige šampiona
Real bez muke sa Čelsijem, Milanu gol prednosti pred revanš u Napulju© Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Madridski Real je rutinski odradio posao u prvom meču četvrtfinala - ima dva gola prednosti pred revanš u Londonu, a delovalo je da su Madriđani mogli lako i do ubedljivije pobede.

Istina, Čelsi je prvi zapretio na startu meča i pokazao dobru energiju, ali je Real, kako je vreme odmicalo, sve više preuzimao kontrolu na terenu.

Igrao se 22. minut kada je Real došao do prednosti.

Karvahal je poslao loptu pred gol Reala, Vinisijus je dodao do Benzeme, a Francuz je smestio u mrežu.

Čelsi je odmah mogao da izjednači, ali je Tibo Kurtoa maestralno odbranio pokušaj Rahima Sterlinga.

Realu je posao olakšan u 59. minutu, kada su gosti ostali bez Bena Čilvela.

Rodrigo je imao čist put do gola, Čilvel ga oborio sa leđa na ivici kaznenog prostora, zbog čega je dobio crveni karton.

Strpljivo je Real čekao priliku, a iskoristio je onu u 74. minutu.

Vinisijus je asistirao Asensiju, ovaj precizno šutirao i udvostručio prednost domaćih.

Čelsi se svakako neće predati, ima još 90 minuta igre u Londonu, ali će "plavci" morati daleko bolje od meča u Madridu.

U drugom današnjem meču, Milan je sa 1:0 savladao na svom terenu Napoli.

Gosti iz Napulja su bili ofanzivniji, krenuli agresivnije ka golu domaćina, iako su igrali bez najboljeg strelca Viktora Osimena.

Međutim, Milan je došao do prednosti u 40. minutu, kada je mrežu zatresao Benaser.

Milan je umalo došao do drugog gola u nadoknadi prvog dela igre, ali je Kjer pogodio prečku posle kornera.

Napoli je pokušavao u nastavku da dođe do izjednačenja, ali je drugi žuti karton Angise u 74. minutu dodatno otežao posao ekipi Lučana Spaletija.

Ipak, iako je Milan došao do vredne pobede, Napoli se nada da će na svom terenu u revanšu, uz pomoć Viktora Osimena, doći do trijumfa i da će uspeti da se plasira u polufinale.

• 22:37

75' Napoli sa igračem manje

Angisa je dobio dva žuta kartona, Napoli u nastavku sa igračem manje.

• 22:33

74' GOL! Asensio je strelac

Real vodi 2:0, gol je postigao Asensio, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

• 22:18

59' Crveni karton za Čilvela

Rodrigo je imao jedan na jedan situaciju, Čilvel ga je povukao i oborio na ivici kaznenog prostora i dobio direktan crveni karton.

• 22:09

50' Lep udarac Modrića

Dobra akcija Reala, Benzema je odložio loptu do Modrića, ovaj lepo gađao, ali tik iznad prečke.

• 22:07

Nastavljeni su mečevi

Milan ima gol prednosti protiv Napolija, a isti rezultat je i u Madridu.

• 21:48

Poluvreme

Real Madrid - Čelsi 1:0

• 21:41

40' GOL! Milan vodi

Milan je poveo protiv Napolija, golom Benasera.

• 21:25

24' Neverovatni Kurtoa!

Rahim Sterling je bio u sjajnoj poziciji da donese izjednačenje Čelsiju, ali je Tibo Kurtoa marstralno odbranio.