Kecmanović saznao rivala u Madridu - u drugom kolu na Čileanca

Garin je uspeo da obezbedi okršaj protiv drugog najboljeg tenisera Srbije
Kecmanović saznao rivala u Madridu - u drugom kolu na Čileanca© A.K./ATAImages

Čileanski teniser Kristijan Garin plasirao se u drugo kolo mastersa u Madridu, pošto je savladao Švajcarca Mark-Andrea Hislera 7:6 (7:5), 6:2.

Tako je Garin stigao do druge runde, u kojoj će odmeriti snage sa Srbinom Miomirom Kecmanovićem, inače 27. nosiocem na turniru u prestonici Španije.

Meč je trajao sat i 28 minuta. Hisler je poveo 3:1 na startu prvog seta, ali je Garin uspeo da izjednači na 3:3. Igralo se potom gem za gem, a Garin je dobio prvi set u taj-brejku rezultatom 7:5. Čileanac je briljirao u drugom setu, koji je dobio rezultatom 6:2.

Garin je 73. na ATP listi, a Kecmanović je trenutno 40 pozicija bolje rangiran, na 33. mestu. Kasnije u četvrtak u prvom kolu mastersa u Madridu nastupiće srpski teniseri Dušan Lajović, Laslo Đere i Filip Krajinović. Lajović će igrati protiv Australijanca Džejsona Kublera, a Krajinović će se sastati sa Kristoferom O'Konelom. Rival Đerea u prvom kolu biće Rus Aslan Karacev.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra.