Partizan kakav se dugo nije video, slavlje protiv TSC-a u Bačkoj Topoli

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu u Bačkoj Topoli nad ekipom TSC-a od 3:1 u meču 33. kola Superlige Srbije
Partizan kakav se dugo nije video, slavlje protiv TSC-a u Bačkoj Topoli© ATA Images

Dugo nisu izabranici Igora Duljaja priredili bolju partiju, od ove na gostovanju u Bačkoj Palanci.

Crno-beli su prekinuli niz od tri meča bez pobede i ostvarili izuzetno bitnu pobedu u borbi za mesta koja vode u kvalifikaciju za Ligu šampiona ili Ligu Evrope.

Nakon dva vezana poraza od Čukaričkog, potom i remija u "večitom" derbiju, Partizan je savladao direktnog rivala u trci za drugo mesto na tabeli, tim TSC-a.

Već u 12. minutu su gosti iz Beograda došli do vođstva, a strelac je bio Rikardo.

Primio je loptu napadač Partizana izvan šesnaesterca, imao vremena da se namesti, gađa i pogodi mrežu domaćih.

TSC osam minuta kasnije uspeva da dođe do izjednačenja.

Ilić je pogodio stativu nakon slobodnog udarca, a odlično je na odbitak reagovao Jovanović.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:1, da bi u drugom delu meča Partizan postigao dva gola i rešio pitanje pobednika.

Samo tri minuta u nastavku, Jović je vratio crno-belima vođstvo.

Nathov udarac sa distance odbio je golman TSC-a, ali samo do Jovića, koji natrčava na odbitak i proslećuje loptu u mrežu.

Partizan sve dileme oko bodova rešava u 70. minutu, kada je Filipović bio strelac za 1:3.

Korner za goste doneo je veliku gužvu u petercu domaćeg tima, Vujačić je nekako doturio loptu do Filipovića, koji u padu volej udarcem postiže pogodak i postavlja konačan rezultat.