Arsenal dotukao Čelsi, san o tituli još uvek "tinja"

Fudbaleri Arsenala slavili su u londonskom derbiju nad ekipom Čelsija sa 3:1 u meču 34. kola Premijer lige
Arsenal dotukao Čelsi, san o tituli još uvek "tinja"Getty © Shaun Botterill

Arsenal je napokon izašao iz krize u koju je upao, pošto u prethodnih četiri meča nije uspeo da upiše pobedu.

Ko bi drugi pomogao "tobdžijama" za izlazak iz krize, osim ekipe koja je u još većoj.

Čelsi je stigao do četvrtog uzastopnog poraza u domaćem prvenstvu, ovoga puta u londonskom derbiju.

Arsenal je do pobede stigao praktično u prvih 30-ak minuta meča.

Odegard je u 18. i 31. minutu susreta, u dva navrata zatresao mrežu gostiju, da bi Žezus u 34. povisio na ubedljivih 3:0.

Do kraja meča viđen je još jedan pogodak, pošto je u 65. minutu Madueke postigao pogodak za Čelsi.

Mladi napadač koji je stigao iz redova PSV-a ove sezone, tako se upisao u strelce u svom debitantskom nastupu.

Arsenal se pobedom, bar na kratko, vratio na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Tim Mikela Artete ima 78 bodova, dva više od Mančester sitija, koji pak ima dve utakmice manje.

Što se tiče Čelsija, oni ostaju na istorijsko niskom 12. mestu sa 39 bodova i trenutno su bliži zoni ispadanja, nego mestima koja vode u evropska takmičenja.