Siti je na mestu koje zaslužuje, Holand izjednačio rekord

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Fulam sa 2:1 i zauzeli prvo mesto na tabeli Premijer lige
Siti je na mestu koje zaslužuje, Holand izjednačio rekordGetty © Richard Heathcote

"Građani" su za 45 minuta završili posao u Londonu i preskočili Arsenal na tabeli Premijer lige.

Siti je poveo u trećem minutu sa penala, a strelac je bio neverovatni Erling Holand.

Norvežanin je postigao 34. gol u sezoni, čime se izjednačio sa Alanom Širerom i Endijem Kolom po broju golova u sezoni Premijer lige.

Fulam se nije predao, već je uzvratio preko Karlosa Vinisijusa, koji je zatresao mrežu u 15. minutu.

Međutim, Siti je do odlaska na odmor još jednom poveo, pošto je lep gol u 36. minutu postigao Alvarez.

Iako su mnogi očekivali da će Holand srušiti rekord u drugom delu igre, to se nije dogodilo, pa će Norvežanin to moći da učini u narednom kolu.

Siti je na prvom mestu sa 76 bodova - ima jedan više od Arsenala i jedan meč manje.

Fulam je na desetoj poziciji sa 45.

Njukasl će, po svemu sudeći, naredne sezone igrati u Ligi šampiona, pošto je sa 3:1 savladao Sautempton.

Nije bilo sve idealno za "svrake" na severu Engleske, pošto su gosti, neočekivano, došli do prednosti u 41. minutu preko Armstronga.

Međutim, u nastavku je u igru ušao Kalum Vilson i sa dva gola (plus jedan poništen) doneo preokret Njukaslu (uz autogol Tea Volkota).

Njukasl je treći na tabeli sa 65 bodova, dok je Sautempton poslednji sa 24.

Mančester junajted je sa 1:0 savladao Aston Vilu, a jedini gol je postigao Bruno Fernandeš u 39. minutu.

"Đavoli" su četvrti sa 63 boda, dok je Vila na šestom mestu sa 54.