Real se i zvanično predao, poraz u Baskiji ga isključio iz trke za titulu

Fudbaleri Real Sosijedada, savladali su na svom stadionu ekipu Real Madrida sa 2:0, u meču 33. kola La Lige
Real se i zvanično predao, poraz u Baskiji ga isključio iz trke za tituluGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Možda i zvanično, Real Madrid je odustao od borbe za trofej u domaćem prvenstvu.

Real je odlučio da pred teško gostovanje na "San Sebastijanu", nastupi bez udarnih napadačkih "igli" Benzeme i Vinisijusa, te se moglo nagovestiti da se neće dobro provesti u Baskiji.

Sosijedad je to iskoristio, te savladao "los blankose" sa 2:0.

Golove su postigli u drugom poluvremenu, prvo preko Kuba u 47. minutu, a potom u 85. overili pobedu preko Barenečee.

Sosijedad je pobedom napravio krupan korak ka osiguravanju četvrtog mesta na tabeli, koje naredne godine vode u Ligu šampiona.

Real Madrid je porazom u velikoj meri ispao iz trke za titulu, pošto sada ima 14 bodova zaostatka za Barselonom.

Barsa će u narednom kolu imati priliku da matematički overi osvajanje trofeja u La Ligi i to u katalonskom derbiju protiv Espanjola.