"Veliki Sem" se bori za opstanak i kvari drugima planove, remi Lidsa i Njukasla

Fudbaleri Lidsa i Njukasla odigrali su nerešeno 2:2 u meču 36. kola Premijer lige
"Veliki Sem" se bori za opstanak i kvari drugima planove, remi Lidsa i NjukaslaGetty © Stu Forster

Što bi kliše rekao, pravu ligašku utakmicu u finišu sezone odigrali su Lids i Njukasl.

Kako su obe ekipe imale za šta da se bore, meč je bio više nego sadržajan.

Već u sedmom minutu Lids je poveo preko Ajlinga.

Ima domaćin za čime da žali, pošto je u 28. minutu Bamford promašio penal, da bi samo tri minuta kasnije gosti izjednačili sa bele tačke.

Strelac za Njukasl bio je Vilson u 31. minutu.

Isti igrač i na isti način, iz penala, bio je glavni akter preokreta gostiju u 69. minutu.

Ipak, Lids se nije predavao, već deset minuta kasnije uspeo da dođe do izjednačenja i boda.

Kristensen je pogodio za 2:2, a igrao se 79. minut.

Promene rezultata nije bilo, a u samom finišu viđen je i crveni karton, koji je zaradio Firpo u prvom minutu sudijske nadoknade.

Lids je stigao do 31. boda, pa sada zauzimaju 18. mesto i još uvek su u zoni ispadanja.

Njukasl je ostvario 66. bod i zauzima treće mesto na tabeli, sa tri boda više od Mančester junajteda, a četiri više od Liverpula.