"Građani" sve bliži cilju, Brajton deklasirao Arsenal u Londonu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Liverpulu ekipu Evertona rezultatom 3:0 u utakmici 36. kola Premijer lige, dok je Brajton u gostima pobedio Arsenal sa 3:0
"Građani" sve bliži cilju, Brajton deklasirao Arsenal u LondonuGetty © Michael Regan

Dva gola za Mančester siti postigao je Ilkaj Gundogan u 37. i 51. minutu.

Jednom se u strelce upisao i Erlind Holand u 39. minutu, što je norveškom napadaču bio 52. gol u sezoni.

Mančester siti je prvi na tabeli sa 85 bodova, dok je Everton 17. sa 32.

"Građani" će u narednom kolu na svom terenu dočekati Čelsi, dok će Everton gostovati Vulverhemptonu.

Fudbaleri Brentforda su na svom terenu savladali Vest Hem 2:0 golovima Brijana Mbema u 20. i Joana Vise u 43. minutu.

Brentford je deveti sa 53 boda, a Vest Hem je 15. sa 37.

Arsenal posustaje u šampionskoj trci, pošto je na svom terenu ponižen od strane Brajtona- 3:0.

Golove za Brajton postigli su Hulio Ensiso u 51, Deniz Undav u 86. i Pervis Estupinjan u 96. minutu.

"Tobdžije" se trenutno nalaze na drugom mestu na tabeli sa 81 bodom, četiri manje od Sitija i meč više.

Brajton je šesti na tabeli sa 58 bodova uz dve utakmice manje.

Arsenal će narednog vikenda gostovati Notingem Forestu u 37. kolu Premijer lige.

Brajton će u četvrtak gostovati ekipi Njukasla u zaostaloj utakmici 25. kola.