Đere nemoćan, Cicipas rutinski slavio i prošao u osminu finala

Srpski teniser Laslo Đere, poražen je u meču trećeg kola Vimbldona, pošto je od njega bolji bio Stefanos Cicipas sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:4) u setovima
Đere nemoćan, Cicipas rutinski slavio i prošao u osminu finalaGetty © Mike Hewitt

Poprilično rutinski je Stefanos Cicipas savladao srpskog tenisera.

Grk je opravdao status favorita i petog tenisera na ATP listi.

Do pobede je došao u tri seta, nakon nešto više od dva sata tenisa.

U prvom setu je do brejka došao u (po njega) najboljem mogućem trenutku, pri vođstvu od 5:4.

Đere se oporavio od toga i drugi set otvorio na najbolji mogući način.

Uzeo je brejk i potom ga potvrdio za prednost od 2:0 u drugom setu.

Ipak, Cicipas je brzo odgovorio i vratio brejk, te izjednačio na 3:3.

Drugi set je otišao u taj-brejk, u kojem je Đere uspeo da napravi mini-brejk i povede sa 3:1.

Cicipasa to nije uzdrmalo, bio je smiren i u nastavku preokrenuo i sa 7:5 bio bolji u taj-brejku.

U trećem setu je Stefanos napravio rani brejk, za vođstvo od 2:1, koji je do kraja meča uspešno odbranio i sa 6:4 priveo susret kraju.

Protivnik u osmini finala Vimbldona biće mu Amerikanac Jubenks, koji je eliminisao Australijanca O'Konela sa 3-0 u setovima.

• 8. jul 2023 • 18:45

18:45

Kraj meča, Cicipas upisuje pobedu nad Đereom

Grčki teniser osvaja treći set sa 6:4 i tako sa 3-0 u setovima beleži plasman u osminu finala.

• 18:39

Cicipas servira za pobedu

Peti reket sveta vodi u trećem setu sa 5:4, a u narednom gemu će servirati za pobedu.

• 18:33

Đere - Cicipas 4:6, 6:7, 2:4

Stefanos održava prednost brejka u trećem setu. Ukoliko Đere uskoro ne zaigra bolje, meč bi mogao biti brzo završen.

• 18:26

Rani brejk Cicipasa u trećem setu

Grk u trećem gemu trećeg seta stiže do brejka.

• 18:12

Cicipas osvaja i drugi set

Imao je Đere mini-brejk i vodio sa 3:1 u taj-brejku, ali se Cicipas vratio, preokrenuo i potom iskoristio četvrtu set loptu.

Nakon nešto više od sat i po tenisa, grčki teniser vodi sa 2-0 u setovima.

• 18:07

Drugi set rešiće taj-brejk

Đere bez većih poteškoća dobija servis gem i izjednačuje na 6:6 u drugom setu. Igraće se taj-brejk.

• 18:04

Đere - Cicipas 4:6, 5:6

Ponovo je pritisak na srpskom teniseru, koji još jednom mora da dobro servira, kako bi opstao u drugom setu.