Rubljov zakomplikovao meč, ali na kraju ipak eliminisao Bublika

Ruski teniser Andrej Rubljov, izborio je plasman u četvrtfinale Vimbldona, pošto je savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika sa 3:2 u setovima
Rubljov zakomplikovao meč, ali na kraju ipak eliminisao BublikaGetty © Clive Brunskill /

Mogao je Rubljov ranije i lakše do pobede nad Bublikom, ali je na kraju ostvario najbitnije - plasman u četvrtfinale Vimbldona.

Tri sata i 20 minuta trajala je borba dvojice tenisera, koju je odlučio peti set.

Rus je osvojio prvi set sa 7:5 i već tu se moglo nagovestiti da će se voditi velika borba.

Rubljob drugi set ipak osvaja znatno lakše, nakon pola sata igre i rezultatom 6:3.

U trećem setu je viđena prava drama.

Poeni su delili sedmog tenisera sveta od pobede, ali se Bublik odlično snalazio i nakon taj-brejka (8:6), smanjio na 2-1 u setovima.

Veliku priliku za pobedu, Rubljov je propustio i u četvrtom setu, prvi vođstvu od 5:4.

Dve brejk i meč lopte tada nije iskoristio, što je Bublik znao da kazni i ponovo set osvoji nakon taj-brejka, u kojem je ovoga puta bilo 7:5.

Iako se očekivalo da je momentum meča sada na njegovoj strani, Rubljov je napokon uspeo da pokaže razliku u klasi i opravda ulogu favorita.

Peti set je dobio sa 6:4 i tako upisao četvrtu pobedu u šestom međusobnom susretu sa Bublikom.

Rubljov će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Srbina Novaka Đokovića i Poljaka Huberta Hurkača, koji je na programu kasnije večeras.

Plasman u četvrtfinale Vimbldona izborio je još jedan ruski teniser Roman Safiulin, koji je pobedio Kanađanina Denisa Šapovalova 3:6, 6:3, 6:1, 6:3.

On će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Italijana Janika Sinera i Danijela Elahija Galana iz Kolumbije.